12,8 miliardy BRL investuje v Brazílii do poskytování služeb datových center americká společnost TechxAct

15. 1. 2016

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 14.01.2016

Ilustrační obrázekSeveroamerická společnost TechxAct, v rámci projektu celosvětového uložiště dat „Universal Clouds“, vybuduje dvě datová centra ve federálním státě Sao Paulo, první ve městě Campinas a druhé ve městě Sorocaba. Investice dosáhne 12,8 miliardy BRL a měla by vytvořit 20 tisíc pracovních míst přímo a dalších 43 tisíc nepřímo.

Dle vyjádření společnosti je cloud computing nejperspektivnějším oborem v sektoru služeb, s garancí stability, rentability a rozvoje. Záměrem společnosti je vytvořit ve městě Campinas nové Silicon Valey. Projekt Universal Clouds by měl poskytnout globální cloudové uložiště pro správu dat. Měla by zde být skladována data z Blízkého východu, Evropy a Asie.  „Díky dobrým vztahům, které má Brazílie se všemi zeměmi světa, nemusíme počítat s odmítavými reakcemi. Je to významný faktor pro výstavbu datových center“, zdůraznil viceprezident TechxAct, Carlos Tavares.

Mezi službami, které budou nová datová centra poskytovat, je i řešení problémů při ukládání dat po celém světě. Dle vyjádření společnosti každá sekunda, kdy je systém ukládání dat ochromen, představuje ztrátu 80 miliónů USD. TechxAct zvažuje výstavbu dalšího datového centra v Latinské Americe. Mezi kandidáty je i Recife v brazilském federálním státě Pernambuco.

Zdroj: Convergência Digital
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: