25 % brazilských internetových obchodníků je nespokojeno s platformami, na kterých provozují své e-shopy

26. 3. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 24.03.2015
  • Zdroj: Associação Brasileira de Comércio Eletrônico

Studie Brazilské asociace internetových obchodníků (Associação Brasileira de Comércio Eletrônico, ABComm) poukázala na to, že čtvrtina z 1000 dotázaných obchodníků není spokojena s platformami svých e-shopů.

“Naše studie Identifikovala nesoulad mezi funkcemi, které nabízejí platformy e-shopů a potřebami internetových obchodníků,“ vysvětluje Mauricio Salvador, president ABComm. Studie se zaměřila na platformy využité v e-shopech při prodeji a při fakturaci.

ilustrační obrázekCo se týče prodeje, tak více než 20 % prodejen využívá platformu Magento. Magento má otevřený zdrojový kód (open source software) a patří mezi nejrozšířenější programy na světě. Mezi další open source programy patří Word Press a PrestaShop s 4,7 %, respektive 3,2 % procenty mezi dotázanými e-shopy. Od místních vývojářů jsou to platformy od společnosti FastCommerce s 5,9 %, VTEX s 5,6 % a od Cia Shop s 4,4 % trhu. Ze zahraničních platforem je dále zastoupen Rakuten a Hybris s 3,6 %, respektive 0,6 %.

Co se týče fakturace, tak již 45,6 % e-commerce transakcí se zpracovává na vlastních platformách. Magento je až na druhém místě s 27,8 %, následován VTEXem s 9,8 %.

Více než jedna třetina obchodníků dále vyjádřila svoji nespokojenost s nedostatečnými možnostmi přizpůsobit platformu svým požadavkům. Za nejdůležitější označili jednoduchost procesu a napojení na platební systémy.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: