Agentura CzechTrade a Fakulta mezinárodních vztahů VŠE podepsaly memorandum o spolupráci

16. 6. 2015 | Zdroj: CzechTrade

motiv článku - Agentura CzechTrade a Fakulta mezinárodních vztahů VŠE podepsaly memorandum o spolupráci Agentura CzechTrade a Fakulta mezinárodních vztahů Vysoké školy ekonomické podepsaly dne 16. června 2015 v sídle VŠE v Praze memorandum o spolupráci v oblastech vzdělávání, výzkumu a rozvoje lidských zdrojů. Dohodu svým podpisem stvrdili Radomil Doležal, generální ředitel agentury CzechTrade, a Štěpán Müller, děkan Fakulty mezinárodních vztahů VŠE.

Obě instituce spojuje zájem o vnější ekonomické vztahy, mezinárodní obchod a podporu exportu. Jádrem jejich spolupráce bude výměna odborníků či společná účast na sympoziích a v panelových diskuzích a pořádání vzdělávacích kurzů. Studenti fakulty mezinárodních vztahů získají možnost ucházet se o stáže v centrále agentury CzechTrade či v jejích zahraničních kancelářích. Agentura bude mimo to vypisovat témata diplomových a disertačních prací a podílet se na výzkumné činnosti v oblasti vnějších ekonomických vztahů.

„Fakulta mezinárodních vztahů je jednou z nejprestižnějších českých fakult, která se těší velkému zájmu studentů, a působí zde mnoho uznávaných odborníků. Věříme, že vzájemná spolupráce bude přínosná a obohacující pro obě strany, ale také pro studenty, které u nás rádi přivítáme,“ říká Radomil Doležal, generální ředitel CzechTrade.

„Fakulta mezinárodních vztahů považuje praktické zkušenosti studentů s prací v mezinárodním prostředí za zásadní součást vzdělání a za velkou konkurenční výhodu svých absolventů. Z toho důvodu jsou odborné praxe součástí studijních programů FMV a při splnění podmínek daných fakultou jsou tyto praxe uznatelné v rámci povinně volitelných kreditů.

Agentura CzechTrade je pro FMV ideálním partnerem, neboť její činnost a síť zahraničních zastoupení výborně zapadají do odborného profilu absolventů magisterského oboru Mezinárodní obchod či vedlejší specializace Ekonomická diplomacie,“ dodává Štěpán Müller, děkan Fakulty mezinárodních vztahů VŠE.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek