Agrostroj Pelhřimov vybuduje v Rusku továrnu na zemědělské stroje

16. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Agrostroj Pelhřimov vybuduje v Rusku továrnu na zemědělské stroje Dne 20. května 2016 za účasti velvyslance ČR v RF V. Remka a gubernátora Voroněžské oblasti A. Gordejeva se v Bobrově ve Voroněžské oblasti uskutečnila slavnostní ceremonie položení základního kamene nového výrobního závodu firmy Agrostroj Pelhřimov, největšího českého výrobce zemědělských strojů, která plánuje v Bobrově vybudovat nový závod na výrobu zemědělské techniky.

Partnery projektu jsou na ruské straně OOO Agrostroj Rus a na české straně firmy Agrostroj Pelhřimov, a.s. a Humpolecké strojírny Humpolec, a.s., přičemž Agrostroj Pelhřimov, a.s. v současné době zaměstnává 2 200 pracovníků a roční obrat společnosti činí 14,8 miliardy rublů.

Generální ředitel společnosti Agrostroj Pelhřimov L. Stoklásek při oficiálním ceremonii uvedl, že: „Předpoklad dokončení první etapy výstavby nových výrobních kapacit je konec roku 2018. Tímto by v Bobrovském okrese mělo vzniknout postupně 200 - 500 nových pracovních míst.“  Agrostroj Pelhřimov již nyní školí své nové ruské pracovníky podle speciálních osnov vyvinutých českou stranou. Velvyslanec ve svém pozdravu mimo jiné zdůraznil, že: „Výstavba nového závodu je dobrým krokem dlouhodobé spolupráce a potvrzením zájmu o kvalitní české technologie.“

Celková investice by měla ve třech etapách postupně dosáhnout hodnoty čtyř mld. rublů (cca 1,5 mld. CZK). Struktura výroby a montáže bude obdobná jako v mateřském závodě v Pelhřimově, tj. jádrem budou zemědělské stroje, zároveň chce Agrostroj v Rusku dělat kooperace pro automobilový průmysl a komunální stroje. Projekt byl mimo jiné také zařazen do tzv. perspektivních projektů vzájemné spolupráce projednaných v rámci nedávného 9. zasedání mezivládní komise pro hospodářskou spolupráci mezi ČR-RF v březnu 2016 v Praze.

Oficiálního položení základního kamene nového závodu se kromě velvyslance a gubernátora, zúčastnili další významní představitelé regionu, ekonomický rada Velvyslanectví ČR v Moskvě, vedoucí pracovníci Agrostroje a také zástupci významných partnerů jako např. německé firmy CLAAS a amerického strojírenského koncernu John Deere.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek