Air India-76 % podíl k prodeji

29. 3. 2018

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 29.03.2018

Vláda ve středu odhalila dlouho očekávaný plán odprodat většinový podíl v národní letecké společnosti Air India, která vlastní také nízkonákladovou dceřinou společnost Air India Express. Společně s prodejem leteckého dopravce Air India získá nabyvatel i 50% podíl ve společnosti AISATS, která se zabývají pozemní obsluhou letů. Zbývající podíl ve firmě AISATS vlastní společnost Singapore Airport Terminal Services. Potenciální kupec ale převezme také dluhy společnosti, které dosahují 106 miliard Kč. Po transakci zůstane indické vládě v letecké společnosti Air India 24% podíl.
Prodej letecké společnosti Air India byl již v minulosti několikrát zvažován, nicméně až nyní se tato transakce stala prioritou místní vlády. Cílem je ulehčit státní pokladně, která musí každoročně provoz Air India dotovat. Indická vláda by chtěla mít transakci hotovou do konce roku 2018. Air India je s podílem 12,9 % na celkovém počtu přepravených pasažérů třetím největším leteckým dopravcem na indickém vnitrostátním trhu.
Zájem o koupi Air India už vyjádřil největší hráč na indickém trhu Indigo a doposud nezveřejněný mezinárodní letecký dopravce. Další potenciální kupce představují indické společnosti Jet Airways a Tata Group.

Zdroj: The Economic Times, 29. 3. 2018.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Bengalúru.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: