Aktivity české firmy LINET v Austrálii a na Novém Zélandu

4. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Aktivity české firmy LINET v Austrálii a na Novém Zélandu Česká společnost LINET je významným evropským výrobcem nemocničních a pečovatelských lůžek, která své výrobky exportuje do více než stovky zemí světa. Austrálie a Nový Zéland patří v současné době mezi trhy, s nimiž firma počítá pro další mezinárodní expanzi, a proto zde hledá i nové obchodní příležitosti.

Firma rozšiřuje své aktivity v regionu Asie a Pacifiku nejen v Austrálii a na Novém Zélandu, ale také na Filipínách, ve Vietnamu nebo v Laosu.

V oblasti zdravotnických lůžek LINET v Austrálii v současné době spolupracuje s australskou distribuční firmou ACI Group, která má pobočky ve všech státech Australského společenství. LINET svoji pozici na australském trhu stále posiluje a snaží se rozšiřovat spolupráci i s novými partnerskými firmami, a to jak v oblasti dodávek lůžek do jednotek intenzivní péče, tak i v rámci dodávek do pečovatelských domů, kam bylo v uplynulých 6 letech dodáno více než 9 tisíc lůžek. V tomto segmentu trhu se LINET stává v Austrálii významným hráčem.

Velké úspěchy slaví firma v oblasti prodeje aktivních matrací určených k prevenci proleženin, kde LINET prostřednictvím svého australského partnera firmy PEGASUS pomalu získává vedoucí pozici na trhu. V roce 2016 bylo v Austrálii prodáno více než 300 kusů nejvyšší řady aktivních matrací z produkce LINET – matrace „Virtuoso“ v objemu přes 10 mil. Kč.

Z řady cílených marketingových aktivit, které LINET za poslední období v Austrálii realizoval, můžeme uvézt také např. účast na nejvýznamnějším veletrhu zdravotnické techniky v Austrálii – Healthcare week v letech 2015, 2016 a 2017, ať už osobní účastí představitelů firmy, nebo aktivní podporou australského distributora.

Ke zviditelnění firmy na australském a novozélandském trhu přispěl i sponzoring LINETu při turné dudácké kapely DOMAŽLICE BAGPIPE BAND, která vystoupila mimo jiné v Sydney, Brisbane, Melbourne, Adelaide, Hobartu a Launcestonu a také během oslav státního svátku ČR 28. října 2016 na velvyslanectví ČR v Canberře.

Velmi aktivní je spolupráce firmy LINET jak se zastupitelskými úřady ČR, tak i se zahraniční kanceláří CzechTrade v Austrálii.

V návaznosti na úspěšnou prezentaci produktů firmy ve státech Victorie, Queensland a Jižní Austrálie v roce 2016, plánuje pan Jiří Mlch, regionální obchodní manažer firmy LINET pro oblast Asie a Pacifiku, právě ve spolupráci se zastupitelskými úřady ČR v Canberře a v Sydney a se zahraniční kanceláří agentury CzechTrade v Sydney v roce 2017 další prezentace v Západní Austrálii a ve státě Nový Jižní Wales.

Firma LINET rozšířila v loňském roce své aktivity také na Nový Zéland, kde byla navázána spolupráce s distribuční firmou Active Healthcare v Aucklandu. Pracovníci firmy byli také již začátkem března 2017 zaškoleni k obsluze lůžek LINETu, a to v rámci úspěšné prezentace firmy na veletrhu ARAB HEALTH v Dubaji, který každoročně přiláká i řadu návštěvníků z Austrálie a Nového Zélandu a kde firma v letošním roce představila nové lůžko „Eleganza 5“.

O možnostech spolupráce při prezentaci produktů LINETu a o podpoře vstupu firmy na novozélandský trh hovořila se zástupci Active Healthcare i ekonomická diplomatka Generálního konzulátu Sydney v rámci česko-novozélandské networkingové business akce dne 30. března 2017 v Aucklandu.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sydney (Austrálie). Autorka: Mgr. Michaela Jeřábková, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek