Aktuální informace o programech podpory podnikání (30. 11. 2015)

1. 12. 2015 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

motiv článku - Aktuální informace o programech podpory podnikání (30. 11. 2015) Přehled novinek z oblasti podpory podnikání v rámci Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK) k 30. listopadu 2015.

Aktualizace Pravidel pro žadatele a příjemce z OP PIK – obecná část

Dne 30. 11. byla aktualizována obecná část Pravidel pro žadatele a příjemce z OP PIK. Na str. 32 byly doplněny informace týkající se hodnocení Žádosti o podporu.

Pravidla pro žadatele a příjemce z OP PIK - obecná část jsou k dispozici na stránkách agentiry CzechInvest.

Aktualizace zvláštních částí Pravidel pro žadatele a příjemce z OP PIK

Dne 30. 11. byly aktualizovány zvláštní části Pravidel pro žadatele a příjemce z OP PIK v programech Inovace – inovační projekt, Potenciál, Partnerství znalostního transferu, Spolupráce – Klastry, Nemovitosti, Školicí střediska, Úspory energie a ICT a sdílené služby.

Byly upřesněny informace týkající se CBA analýzy -  Celkovými výdaji uvedenými v bodě 9.1 h) či g) Výzvy jsou myšleny celkovézpůsobilé výdaje projektu.

Zvláštní části pravidel jednotlivých programů naleznete na stránkách CzechInvestu pod záložkami programů.

Ve zvláštní části Pravidel programu Nemovitosti byla dále na str. 50 v tabulce doplněna následující možnost doložení způsobu financování: 4) popř. obdobným jiným způsobem (např. nezávazný bankovní příslib), případně kombinací výše uvedených způsobů.

Zvláštní část pravidel programu Nemovitosti naleznete na stránkách CzechInvestu.

Otázky a odpovědi OP PIK – nová sekce

Na webu CzechInvestu byla v záložce Rádce vytvořena nová sekce Otázky a odpovědi. Naleznete zde nejčastěji kladené dotazytýkající se programů podpory OP PIK a také CBA analýzy či Pravidel pro výběr dodavatelů. Dotazy a odpovědi mohou být v budoucnu doplňovány.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek