Rodinná firma Albaform píše americký příběh

5. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Rodinná firma Albaform píše americký příběh Od roku 2013 se firma Albaform ve státě Georgia rozrostla na téměř 70 zaměstnanců a díky zakázkám pro BMW aj. může investovat 1,7 milionu dolarů. Rodinná firma Albaform je v Americe každým rokem úspěšnější.

Výrobce drátěných insertů a rámů do auto sedaček, pedálů a táhel pro automobilový průmysl získal nové zakázky pro svoji americkou pobočku ve Flowery Branch ve státě Georgia na jihovýchodě Spojených států.

Díky třem novým kontraktům na dodávky výztuží pro autosedačky pro americké továrny BMW, Daimler a Volkswagen firma investuje 1,7 milionu dolarů do výroby a vytvoří 15 nových pracovních míst, o která naroste dnešní stav 51 zaměstnanců. Kromě svého šíří Albaform i dobré jméno celé České republiky, protože se v USA důsledně prezentuje jako česká firma a v Georgii působí osm expertů z centrály firmy v Ladné u Břeclavi.

Výrobní podnik v Georgii funguje od r. 2013. „Příběh Albaformu v USA trochu připomíná pověstný americký sen,“ podotýká obchodní rada ve Washingtonu Tomáš Hart. „Od roku 2013 jsme s manžely Vintrlíkovými průběžně v kontaktu a jsem rád, že jsme jim párkrát dokázali s něčím pomoct nebo poradit. I když samozřejmě naprostou většinu práce si museli udělat sami a je to hlavně jejich úspěch.“

Albaform se nestará jen o sebe a svoje obchody. Manželé Jan a Monika Vintrlíkovi jsou také zapojeni do fungování České školy v Atlantě a v loňském roce pomohli Velvyslanectví a agentuře CzechInvest zorganizovat automobilovou misi do Jižní Karolíny a Georgie. Misi v říjnu 2016 finančně podpořilo Ministerstvo zahraničních věcí v rámci projektů ekonomické diplomacie a podíleli se na ní i naši honorární konzulové Petr Vašičko a George Novak. „Obchodní úspěch, aktivní působení v komunitě a pomoc ostatním je něco, co z Albaformu dělá vynikající ukázku toho, jak i střední česká firma dokáže uspět a rozvíjet se na náročném americkém trhu,“ uzavírá rada Hart.

výroba

Výroba

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Hart, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek