Alukov rozšiřuje svoji výrobní jednotku v Maďarsku

28. 3. 2017

  • Země: HU - Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 10.03.2017

 

Rodinná společnost ALUKOV byla založená v roce 1995 v Chrudimi a dnes patří mezi významné domácí strojírenské firmy se 100% českým kapitálem, která podobně jako značka českobudějovický Budvar nebo LASVIT úspěšně reprezentuje český um v zahraničí.

 

V České republice vyrobí ročně více než 3000 zastřešení a v minulém roce byl nejvyšší odbyt výroby ALUKOVU podle marketingového ředitele Mgr. Zdeňka Koháka na americkém, německém a rakouském trhu. ALUKOV nově rozšiřuje výrobní závod v Maďarsku. Dále se těší úspěchu mezi movitou klientelou v Číně, kde pro ni otevírá nové showroomy, a v Česku staví výzkumné a vývojové středisko za 30 milionů korun. Nezapomíná ale na českého zákazníka.

 

„Za uplynulý rok 2016 jsme měli hrubý obrat cca 520 mil. Kč. Oproti předchozím letům jde o růst. V letošním roce očekáváme hrubý obrat 550 mil. Kč a čistý zisk 25 milionů. Jsme samozřejmě rádi, že se nám daří, ale většinu vydělaných peněz dáváme zpět do firmy a jejího rozvoje a inovací,“ prozradila Blanka Turková, ekonomická a personální ředitelka společnosti ALUKOV.

 

Společnost Alukov bude v kooperaci s kanceláří CzechTrade Budapešť vystavovat i na největším mezinárodním stavebním veletrhu v regionu SVE CONSTRUMA ve dnech 5-9.4.2017. ve veletržním areále HUNGEXPO.

 

Zdroj:http://pr.lidovky.cz/cesky-vyrobce-zastreseni-teras-dodava-80-sve-produkce-do-zahranici-1cc-/byz-sdeleni.aspx?c=A170308_160449_byz-sdeleni_jedli

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: