Amazon testuje Uber

1. 10. 2015

  • Země: Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 30.09.2015

Ilustrační obrázekAmazon delivery service - tedy dodavatelská služba Amazonu opět testuje Uber, jako nový způsob pro dodávání zásilek Amazonu v tzv. Prime Now balíčcích.

Cílem je nabídnout opravdu expresní dodávky, které budou dodávat řidiči, registrovaní ve službě Uber a to vlastními auty. Amazon je připraven platit řidiči 18-25 USD za hodinu.

Tento krok přichází před jedním z nejrušnějších období pro záslikovou službu Amazon v roce, což jsou vánoční svátky.

Do této služby se mohou registrovat nyní lidé v Seatlu ale očekává se, že následovat budou další města jako New Zour a předevší Manhattan, Baltimore, Miami, Dallas, Austin, Chicago, Atlanta a nebo Portlant.

Řidiči musí být více než 21 let a musí doložit policejní zprávu o přestupcích a zprávu o technickém stavu vozidla– tzv. criminal background check and motor vehicle records review.

Amazon bude nabízet tuto službu pro své klienty již od ročního předplatného ve výši 99 USD. Služba bude doručovat zásilky do 2 hodin od objednání zdarma a do jedné hodiny za příplatek 7,99 USD. V tuto chvíli je tato nabídka stavěná pouze pro řidiče motorových vozidel, ale v budoucnu by mohl Amazon nabídnout tuto službu i pro chodce nebo cyklisty

Zdroj: crains business
Zpracoval Jan Kubata – vedoucí zahraniční kanceláře CzechTrade v Chicagu.

Tisknout Vaše hodnocení: