Ambiciózní plán cestovního ruchu - návrh gondol nad řekou v Chicagu

16. 5. 2016

  • Země: Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 13.05.2016

Město Chicago chce vybudovat první velkou městskou gondolu – kabinovou lanovou dráhu nad řekou.

Minulý týden dva chicagští manažeři, Laurence Geller a Lou Raizin, členové představenstva v oficiálních organizací cestovního ruchu pro město, Choose Chicago a Chicago’s tourism agency, předložili řadu návrhů na podporu cestovního ruchu ve městě. Snad nejodvážnějším návrhem je právě gondola (kabinová lanová dráha) podél řeky v Chicagu. Tento soukromě financovaný projekt by měl stát zhruba $ 250 miliónu amerických dolarů, ale výdělek by mohl být až $ 330 miliónů dolarů ročně.

Jednalo by se o instalaci antény systému lanové dráhy, s názvem Chicago Skyline, který by spojoval některé z největších atrakcí města včetně Navy Pieru, Millennium Parku a Riverwalk.

Tato by operovala zhruba 17 podlaží nad řekou, přičemž by jedna řada anténních gondol vedla od Navy Pieru podél hlavního jižního břehu řeky, zatímco další část by se rozšířila na jih podél břehu jezera, spojující Navy Pier a Millennium Park. Tento kombinovaný systém by mohl pojmout asi tak 3000 cestujících za hodinu.

Tento nápad nepatří mezi nejnovější, Geller a Raizin tlačí na tento návrh gondol podél řeky po celá léta. Dvojice se domnívá, že jejich projekt má finanční, politickou i veřejnou podporu nutnou k realizaci projektu. Pokud bude schválen, duo předpovídá stavební harmonogram tří až čtyř let. 

Zdroj: Chicago Business Journal
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení v Chicagu.

Tisknout Vaše hodnocení: