Americké děti budou hrát fotbal na českých hřištích

17. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Americké děti budou hrát fotbal na českých hřištích Česká firma Uher Company, výrobce moderních a patentovaných sportovních hřišť pro venkovní i sálové sporty, dodala první fotbalové hřiště do Spojených států.

Washingtonský profesionální fotbalový klub DC United resp. jeho fotbalová akademie pro mláděž se stala prvním americkým týmem, jehož hráči budou při tréninku používat české, lehce montovatelné a přenosné mantinely pro trénink. V nepřítomnosti firmy Uher slavnostní předání hřiště provedl vedoucí obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR ve Washingtonu Tomáš Hart.

Firma Uher Company spolupracuje s Velvyslanectvím ČR ve Washingtonu i na jiných projektech, zúčastnila se např. letošní obchodní mise českých firem do Charlotte a Columbie v severní a jižní Karolíně kterou vedl náměstek ministra zahraničí Miloslav Stašek. Na EU Open House na české ambasádě ve Washingtonu před zraky 3300 návštěvníků se na hřišti od firmy Uher konala fotbalová soutěž dětí za účasti trenéra DC United Jamese Sheilda a hráče základní sestavy Andre Akpana.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Hart, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek