Americký prezident Trump se dohodl s demokraty: USA zvýší dluhový strop

7. 9. 2017

  • Země: US - Spojené státy americké
  • Datum zveřejnění: 07.09.2017

Prezident USA Donald Trump učinil ve středu překvapivou dohodu s lídry obou stran amerického Kongresu. Jde o zvýšení amerického dluhového stropu. Plánovaný návrh zákona se týká financování vlády a zvýšení stropu dluhu na tři měsíce. Republikánský ministr financí Steven Mnuchin uvedl, že Trumpova volba je krátkodobým řešením. Republikánští zástupci byli pro zvýšení dluhového stropu na delší dobu, což by vládě umožnilo vyhnout se dalším sporům o finance v prosinci. Díky dohodě dojde k uvolnění prvního balíčku 7,9 miliard dolarů, který má sloužit jako základní finanční injekce pro Texas a Louisianu, tedy oblasti postižené hurikánem.

Prezident Trump si zvolil tříměsíční prodloužení, aby si udržel otevřenou možnost k případnému zvyšování vojenského financování. Vzhledem k vzrůstající hrozbě ze strany Severní Korey se rozhodl americký prezident financovat americkou armádu.

Zdroj: https://www.reuters.com/article/us-usa-trump-congress/trump-sides-with-democrats-on-debt-limit-in-rare-bipartisan-deal-idUSKCN1BH24F;http://www.cnn.com/2017/09/06/politics/trump-meeting-with-democrats-deal/index.html

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Chicagu

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: