Američtí sportovci na českých hřištích

15. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Američtí sportovci na českých hřištích Do Ameriky se vydala další česká firma. Uher Company, rodinná firma z Valašského Meziříčí, výrobce a dodavatel vnitřní i venkovních hřišť a povrchů, založila svoji americkou pobočku ve městě Charlotte, ve státě severní Karolína.

Firma Uher Company působí v USA pod jménem EU Here Sports a partnerem v ní je honorární konzul ČR v Charlotte Petr Vašičko.

Vstupem na trh sportovních ploch se Uher zaměřuje na největší světový trh. Američtí spotřebitelé ročně za sportovní potřeby utratí odhadem 65 miliard dolarů a každá základní a střední škola či unverzita se účastní místních soutěží ve velkém množství kolektivních sportovních odvětví, doplněných individuální atletikou, plaváním, tenisem nebo gymnastikou. V poslední době roste podíl tzv. menších sportů (lakros, florbal, ženský nebo dívčí fotbal či softbal), naopak podíl golfu, který tradičně patří k nejsilnějším ale i nejdražším sportům v USA, se snižuje.

Rozhodnutí Uher Co. založit v USA vlastní firmu vítá i velvyslanec Petr Gandalovič: „Každý, kdo měl v americké základní škole alespoň jedno dítě, ví, jak jsou školy sportovně aktivní a kolik večerů nebo víkendů rodiče stráví za volantem, aby mladé sportovce včas dopravili na místo dalšího zápasu. Být součástí tohoto trhu považuji pro firmu jako Uher za naprosto přirozené a správné rozhodnutí.“

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Washingtonu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Hart, vedoucí obchodně-ekonomického úseku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek