Asociace zřizuje poradní místo pro firmy postížené řeckou krizí

9. 7. 2015 | Zdroj: Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR)

motiv článku - Asociace zřizuje poradní místo pro firmy postížené řeckou  krizí AMSP ČR zřizuje kontaktní místo pro všechny podnikatele, kteří obchodují s řeckými partnery a dostali se do vážných problémů s inkasem plateb nebo jim naopak selhávají dodávky nasmlouvaného a zaplaceného zboží.

Bankovní specialisté na takzvaný Trade Finance a právníci ze zkušenostmi z mezinárodních obchodních transakcí jsou připraveni obratem řešit akutní problémy exportérů, importérů nebo investorů, kteří se vlivem řecké krize dostali do problémů. Stejně tak je Asociace malých a středních podniků a živnostníků připravena do 48 hodin odpovědět na dotazy ohledně obchodní problematiky spojené s Řeckem.

„Z naší analýzy dopadů řecké krize na podnikatele sice vyplývá, že podíl obchodní spolupráce s řeckými firmami je z celkového pohledu našeho exportu a importu zanedbatelný, přesto je zřejmé, že se některé firmy dostávají do problémů. Ty jsou zejména v důsledku velkého chaosu, který v současném Řecku panuje, “ říká Karel Havlíček, předseda AMSP ČR.

„Stává se tak, že řečtí odběratelé mají prostředky v bance, ta by jim správně měla zahraniční převod provést, ale tím, že nemá dostatek hotovosti, platbu neprovede, a to i za předpokladu, že se jedná o podmínky na bázi dokumentárního akreditivu nebo podobného bankovního nástroje. Firmy tak mohou potřebovat odbornou pomoc, založenou na dokonalé znalosti mezinárodních finančních transakcí a návrhu právního řešení. Hraje se o dny, proto jsme se rozhodli nečekat a nabízíme zdarma všem podnikatelům pomocnou ruku,“  dodává Havlíček.

Veškeré náměty, problémy a dotazy týkající se exportu, importu nebo investování v Řecku proto můžete směřovat: recko@amsp.cz

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek