Australská vláda zvažuje výstavbu nové tramvajové linky v Perthu

15. 1. 2016

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 15.01.2016

Ilustrační obrázekAustralský ministerský předseda Malcolm Turnbull přislíbil pomoc při financování čtyřmiliardového městského dopravního projektu v Perthu. Turnbull uvedl, že zvažuje vládní financování takových projektů jako MAX Light Rail tramvaje v centru města Perth či železniční tratě na letiště v Perthu. Vyjádření přišlo po setkání s Peterem Newmanem, expertem na udržitelnost z Curtin University v Perthu, kde diskutovali otázky inovativních způsobů financování veřejné dopravy. Na otázku, zda by podpořil městskou železnici v Perthu, Turnbull poukázal na federální financování směřované k rozšíření lehké železnice na Gold Coastu a navrhované železniční tratě na západní letiště v Sydney.

V tuto chvíli je na stole více projektů, od železniční komunikace osobní i nákladní, přes městské komunikace, až po dálnice. V případě, že vláda Západní Austrálie předloží úplný obchodní plán, půjde k posouzení nezávislému statutárnímu orgánu Infrastructure Australia a vládě. Pokud obdrží kladné vyjádření, budou zvažovat návrhy na realizaci.

Ministr dopravy Nalder řekl, že v současnosti je agenturou Infrastructure Australia posuzována dokumentace železničního spojení na nově vznikající letiště v západní Sydney a jako další k posouzení jsou plánovány tramvajová trať v Perthu či rapid bus MAX.

Zdroj: perthnow.com.au
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: