Automobilka KIA vstoupila na mexický trh

13. 8. 2015

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 19.06.2015

Ilustrační obrázekKorejská automobilka KIA oficiálně vstoupila na mexický trh. Jak uvedl ředitel společnosti KIA Motors de México Horacio Chávez, automobilka má za cíl dosáhnout 5% tržního podílu během prvních pěti let.

Devátý největší výrobce automobilů zahájil prodej 1. července 2015 s 21 distributory v 10 největších mexických městech. Byl zahájen prodej modelů Forte (Cerato/K3), Sportage a Sorento. Ke konci roku KIA očekává rozšíření sítě prodejců o dalších 25 na celkových 46, působících v 31 městech. Investice spojená s vytvořením každé distribuční jednotky, která zaměstnává 40 až 50 pracovníků, se pohybuje od 3 do 5 milionů USD.

Během roku 2015 se v Mexiku očekává prodej kolem 9 000 vozů. Zmíněných prodejů hodlá automobilka dosáhnout hlavně díky kvalitě vyráběných vozů a nízké ceně servisu v porovnání s ostatními hráči na trhu.

Kromě toho je již přibližně z 50 procent dokončena výstavba prvního výrobního závodu Kia v Mexiku, který vyrůstá v městě Pesqueria, ve státě Nuevo León (nedaleko Monterrey). V nejmodernějším závodě, který si vyžádal investici ve výši 1 miliardy USD, bude sériová výroba zahájena podle plánu v polovině roku 2016. Závod s výrobní kapacitou 300 000 vozidel ročně poté vstoupí do pětiměsíční fáze předsériové výroby, jejímž účelem je zajistit nejvyšší kvalitu výroby, než začnou z montážní linky sjíždět první vozidla určená pro zákazníky.

Zdroj: El Universal
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexico City.

 

Tisknout Vaše hodnocení: