Automobilka ŠKODA Auto slavila úspěch na rumunském trhu

13. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Automobilka ŠKODA Auto slavila úspěch na rumunském trhu Automobilka Škoda Auto dosahuje v posledních letech v prodeji na rumunském trhu mimořádných úspěchů. Její automobily jsou v Rumunsku nabízeny zákazníkům již od roku 1998 prostřednictvím autorizované sítě 32 prodejců.

V loňském roce 2016 bylo v Rumunsku prodáno rekordních 10 268 vozů. Nejvíce se prodával opětovně model Octavia, který byl na zdejším trhu čtvrtým nejatraktivnějším automobilem.

Loňský prodej, kdy Škoda Auto slavila nečekaný úspěch s modelem Superb, byl nejvyšší od roku 1998. Nejvíce aut bylo prodáno ve městech Bukurešť, Temešvár, Braşov, Kluž a Konstanca. Za úspěšným prodejem stojí pochopitelně management, ale také spolupráce s Velvyslanectvím České republiky v Bukurešti. Např. v loňském roce velvyslanectví uspořádalo pro zvýraznění značky Škoda na rumunském trhu ve spolupráci se zastoupením Škoda Auto a Českým centrem několik zajímavých akcí doplněných i o vernisáž panelové výstavy „120 let úspěchů Laurin & Klement / ŠKODA“.

V roce 2017 je vkládána velká naděje do prodeje nového modelu Kodiaq, který se poprvé ve škodováckých prodejnách objeví koncem dubna 2017. Od února začaly být v Rumunsku organizované cílené promoční akce zaměřené na tento nový model a lze reálně předpokládat, že letošní příděl cca 400 aut Kodiaq bude velmi rychle vyprodán. Velvyslanectví České republiky v Bukurešti např. plánuje ve spolupráci s prodejním zastoupením Škoda Auto společné představit nový model Kodiaq již začátkem května na „Českém stánku“ v rámci mezinárodní výstavy „AGRO PITESTI“, nad kterou převzal záštitu velvyslanec České republiky v Rumunsku Vladimír Války.

ŠKODA

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bukurešti (Rumunsko). Autor: Milan Peprník, rada-vyslanec.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek