Axis Bank bude jako první banka v Indii zpracovávat platby přes Whats App

19. 3. 2018

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 19.03.2018

Indická třetí největší soukromá banka Axis Bank řekla, že brzy bude schopna zpracovávat platby přes populární komunikační aplikaci WhatsApp.
Až Axis Bank spustí tento projekt, stane se prvním poskytovatelem těchto služeb v Indii, který poskytuje zpracování služeb přes UPI WhatsApp Payments. WhatsApp Payments umožní uživatelům WhatsAppu odesílat a přijímat peníze z této aplikace, fungující podobně jako Paytm, Mobilwik a jiné platební portály.
„WhatsApp momentálně testuje Beta verzi. Plná verze by měla být přístupná pro veřejnost nejdéle za dva měsíce.“ Banka také označila UPI (the Unified Payment Interface) jako obrovskou příležitost. „UPI je lídrem na trhu. Pracujeme na vytvoření a diferenciaci prostředí pro naše zákazníky“, řekl výkonný ředitel Axis Bank Rajiv Anand. „Spolupracujeme s partnery jako Google, WhatsApp, Uber, Ola a Samsung pay, abychom vytvořili ekosystém pro naše zákazníky a umožnili jim snadnější provedení plateb“ dodal Anand.
Podle bankovních úředníků má Axis Bank 20% podíl na UPI trhu.
Na fakt, že Google je již na trhu se svou aplikací, reagoval Adnan: „Jsme v procesu integrace s WhatsApp.“ Uživatelé Beta verze mohou nyní vidět všechny banky, které tuto aplikaci podporují a také mohou vidět detaily provedené platby. Aby došlo ke konfiguraci detailů platby, uživatelé musí nejdříve verifikovat své telefonní číslo přes SMS a poté vybrat banku. Po kompletní konfiguraci je možné odeslat platbu.
Podle zásad na ochranu osobních údajů firmy WhatsApp budou muset uživatelé souhlasit s podmínkami platby. V podmínkách je uvedeno, že WhatsApp není licencovanou finanční institucí. WhatsApp nepřeposílá, nepřijímá ani neukládá žádné rezervy v souvislosti s platbami. WhatsApp není zodpovědný za přerušení služeb UPI nebo za jednání nebo opomenutí ze strany poskytovatelů platebních služeb nebo vaší banky, včetně platby, vypořádání a zúčtování finančních prostředků.

Zpracoval kolektiv pracovníků CzechTrade Mumbai, s využitím zdroje.
Zdroj: http://zeenews.india.com/personal-finance/axis-bank-to-process-payments-over-whatsapp-soon-2089317.html

 

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: