Ázerbájdžán chce zintenzivnit spolupráci se Švýcarskem

26. 1. 2017 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Ázerbájdžán chce zintenzivnit spolupráci se Švýcarskem O rozvoji spolupráci jednali v Curychu šéf Ázerbájdžánských železničních drah Džavid Gurbanov a prezident společnosti Inter Rail Holding AG Hans Reinhard.

Šéf Ázerbájdžánských železničních drah Džavid Gurbanov se během pracovní návštěvy Švýcarska setkal v Curychu s prezidentem společnosti Inter Rail Holding AG Hansem Reinhardem. Informovala o tom ázerbájdžánská zpravodajská agentura Trend. Předmětem jednání byla potenciální přeprava švýcarských nákladů prostřednictvím mezinárodních dopravních koridorů Sever-Jih a Jih-Západ a perspektivy spolupráce se švýcarskými společnostmi.

„Naším hlavním cílem je využít výhodného geografického umístění Ázerbájdžánu, přilákat tranzitní náklady na dopravní trasy vedoucí skrze Ázerbájdžán ze střední nebo východní Asie do Evropy a obráceně. Pro dosažení většího vytížení těchto dopravních koridorů jsme mobilizovali veškeré naše síly a možnosti,“ uvedl Gurbanov. Zvláště poukázal na těsnou spolupráci Ázerbájdžánských železničních drah se švýcarskou Stadler Rail Group, jejíž dvoupodlažní vlaky nyní jezdí na trase mezi městy Baku a Sumgait a do budoucna by se měly objevit také na trati spojující Baku, Tbilisi a turecký Kars.

Ázerbájdžánské železnice si pro tuto trasu u Stadleru objednaly 30 vagonů. Hans Reinhard ze své strany zdůraznil zájem společnosti Inter Rail Holding o rozvoj dopravního koridoru Sever-Jih a význam strategické spolupráce s Ázerbájdžánskými železničními dráhami v tomto ohledu. Inter Rail Holding, která součástí mezinárodní logistické skupiny TransInvest Group, se považuje za významného železničního přepravce v Eurasii i Evropě.

Anna Uljačenko

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek