Ázerbajdžán vyzývá české firmy ke spolupráci

22. 1. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Ázerbájdžán má zájem na prohloubení spolupráce s českými podnikateli. Oznámil to na tiskové konferenci, která se konala v Praze, velvyslanec Ázerbájdžánské republiky Farid Shafiyev. Jeho výzva navazuje na oficiální návštěvu prezidenta Miloše Zemana.

BakuZeman v září 2015 v Baku podepsal se svým protějškem Ilhamem Akijevem deklaraci o strategickém partnerství a dokument o spolupráci v zemědělství.

Zástupci Ázerbájdžánu si spolupráci představují na všech úrovních rozvoje společnosti, především v průmyslu a zemědělství, ale i v cestovním ruchu. „Hledáme cesty pro spolupráci, jsme otevřeni jakýmkoli zajímavým nabídkám. Jsem přesvědčen o tom, že tato strategie nabízí oboustranný prospěch,“ uvedl Farid Shafiyev.

Největší kavkazská země nabízí v roli obchodního partnera stabilitu. „Ázerbájdžánská republika si zachovává vnitřní stabilitu postavenou na ekonomické prosperitě,“ řekl velvyslanec na tiskové konferenci, která se konala dva dny před 26. výročím takzvaného Černého ledna, kdy sovětská vojska ve snaze zabránit zhroucení komunistického režimu vtrhla do Baku, zabila více než 130 civilistů a další stovky zranila.

Jaké jsou perspektivy českých podnikatelů v asijské zemi si přečtěte v textu: Mise do Ázerbajdžánu splnila očekávání.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek