Maďarská skupina Hell Energy provede investici v hodnotě třiceti miliard forintů

30. 6. 2016

  • Země: Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 30.06.2016
  • Zdroj: http://www.napi.hu/magyar_vallalatok/harmincmilliardos_beruhazas_a_hell-nel.616739.html

Maďarská skupina Hell Energy provede investici v hodnotě třiceti miliard forintů (víc než 2,5 miliard korun) v Szikszó. K projektu, který vytvoří 320 nových pracovních míst, zabezpečí vláda 7 miliardovou státní podporu (zhruba 600 miliónů korun).

Hell Energy Group je stoprocentně v maďarském vlastnictví a je 4. největším hráčem na trhu energetických nápojů – v určitých státech je dokonce lídrem na trhu. V nové výrobní jednotce se bude vyrábět 1,2 miliard plechovek ročně, čímž si firma zčtyřnásobí své kapacity.

Podle ministra zahraničních věcí a zahraničního obchodu, Pétera Szijjártóho, začala nové éra v hospodářském růstu  – čím dál tím víc maďarských MSP je schopen provézt významné investice a vybudovat brandy, které obstojí i na světových trzích. Takový je i Hell Energy Group, který od roku 2011 investoval již 21 miliard forintů v Maďarsku (1,8 miliard korun) a jehož obrat v roce 2015 rostl celkově o 70%.

Projektový ředitel Quality Pack Zrt., Barnabás Csereklye podtrhl to, že Hell Energy Group nejen že postaví vůbec první továrnu plechovek v Maďarsku o ploše 45 tisíců m2, ale i to, že se projekt realizuje v méně rozvinuté župě Maďarska.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Maďarsku.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: