Barvy, chutě a vůně vín z Moravy a Čech v Norsku

12. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Barvy, chutě a vůně vín z Moravy a Čech v Norsku Dne 9. 6. 2017 v Oslo se norské odborné klientele rozvinula paleta barev, chutí a vůní vín z Moravy a z Čech. Svým rozsahem a zaměřením dosud nejširší prezentace vín z ČR v Norsku se konala jako projekt na podporu ekonomické diplomacie (PROPED), který pořádalo velvyslanectví ČR v Oslu společně s Ministerstvem zemědělství ČR.

Zatímco norští zákazníci léta znají a vyhledávají české pivo, o dávných tradicích ani soudobé rozmanitosti vinařské produkce v ČR dosud povědomí neměli. Napomoci zmenšit tento deficit a především norským obchodníkům s vínem předvést aktuální sortiment českých vín bylo cílem prezentace, jejímž dějištěm se v červnu 2017 staly společenské prostory velvyslanectví ČR v Oslo.

Šest vinařství z Čech a Moravy vybralo vzorky své produkce, které by dle jejich mínění mohly oslovit norský trh, a současně na prezentaci do Oslo vyslalo své zástupce, často přímo majitele vinic:

Další dva moravští producenti vín se na akci prezentovali katalogově (ochutnávka vzorků, písemné podklady o sortimentu a poskytnutí kontaktů):

Na akci dorazily dvě desítky zástupců norských firem, které importují víno a sekt. Podstatná byla účast obchodní zástupkyně norského státního monopolu pro maloobchodní prodej alkoholu Vinmonopolet, který je bezkonkurenčně největším prodejcem vín v Norsku.

Přehlídku zahájili velvyslanec ČR pan Jaroslav Knot a zástupce Ministerstva zemědělství ČR pan Roman Blinka. Následovala poutavá prezentace vinařského fenoménu ČR, k níž velvyslanectví pozvalo erudovaného sommeliéra pana Martina Šmída, absolventa vídeňské Weinakademie a držitele diplomu London Wine & Spirit Education Trust nejvyššího 4. stupně. Separátní prezentaci českého vinařství později sommeliér poskytl zástupkyni Vinmonopolu.

Po skončení přednášky začala hlavní část akce, jednání norských firem s vinaři z ČR a ochutnávky jejich produkce. Paralelně probíhající doprovodnou částí byl společenský podnik, na který velvyslanectví připravilo výběr z pokrmů severské a středoevropské gastronomie, které by co možná nejlépe zvýraznily chuť prezentovaných vín.

Norští návštěvníci se se zájmem seznámili se širokou škálou bílých, růžových a červených vín od suchých po sladká, sektů a dezertních vín. Největší poptávku v Norsku lze očekávat po suchých bílých vínech vyráběných z odrůd specifických pro české země.

První větší česko-moravská vinná prezentace v Oslo svedla dohromady zainteresované producenty vín z ČR k tomu, aby získali kontakty na norské obchodníky. Ti naopak dostali možnost osobně poznat, v čem jsou mimořádná vína z Moravy a z Čech i ti, kdo je s láskou pěstují.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Oslu (Norsko). Autor: Josef Smyček, zástupce velvyslance.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek