Bazilská Národní banka pro hospodářský a sociální rozvoj (BNDES) podpoří projekty šesti IT společností částkou 41,3 mil. BRL

28. 8. 2014

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 27.08.2014
  • Zdroj: Convergência Digital

Národní banka pro hospodářský a sociální rozvoj (BNDES - Banco Nacional de Desenvolvimento Econômico e Social) vydala dne 21. 8. 2014 prohlášení o schválení podpory ve výši 41,3 mil. BRL na financování projektů šesti IT společností se sídlem ve státech Ceará, Rio de Janeiro, Rio Grande do Norte, Rio Grande do Sul a Sao Paulo. BNDES tak rozhodla v rámci svého programu pro Rozvoj národního softwarového průmyslu a služeb informačních technologií (BNDES ProSoft). V rámci těchto projektů se očekává vytvoření více než 5 000 nových pracovních míst.

Ilustrační obrázekNejvětší část těchto prostředků ve výši 15,3 mil. BRL je určena na realizaci dvou telefonních center AeC Centro de Contatos S.A v Mossoró (RN) a Juazeiro do Norte (CE). K těmto zdrojům přibude dalších 4,8 mil. reais z BNDES Finame, na nákup vybavení, celkem 20,1 mil. BRL z BNDES, což představuje 46,3 % z částky, která má být investována do projektu.

Pro společnost Arcon Informática, z Niterói (RJ), BNDES schválila 9,3 mil. BRL, což odpovídá 90 % z částky, která má být použita v rámci projektu na rozvoj a výrobu hardwaru a softwaru zařízení na zabezpečení informací. Projekt zahrnuje investice do výzkumu a vývoje, certifikace, materiálů, strojů a zařízení.

Z programu BNDES ProSoft, bude společnost Magna Systems Consulting ze Sao Paula investovat 7,6 mil. BRL do infrastruktury a vzdělávání.

Společnost Infnet Educação Ltda. z Rio de Janeiro, investuje 5 milionů BRL do vzdělávání, výzkumu a vývoje. Tyto finanční prostředky představují 78,9 % z částky, která má být použita v rámci projektu, který si klade za cíl zavedení modelu distančního vzdělávání a vytvoření sítě franšízy specializovaných vzdělávacích center.

Firma Kenta Informática Ltda. z Porto Alegre (RS), obdržela 2,5 mil. BRL. Částka představuje 83 % investic do výzkumu a vývoje projektu, jenž vyvíjí nové funkce v platformě DRS, simultánní nahrávání více než jedné kamery, videokonference, rozpoznávání obličeje a hlasu a generaci textu ze zvukových nahrávek.

Sobit Tecnologia da Informação Ltda. z Jundiaí ve státě Sao Paulo bude investovat 1,6 mil. BRL společnost do studií a projektu, který si klade za cíl vybudovat knihovnu a vylepšení softwaru MyGeraArq.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: