Během návštěvy prezidenta Obamy byla podepsána největší obchodní dohoda v historii

27. 5. 2016

  • Země: Vietnam
  • Datum zveřejnění: 27.05.2016

ilustrační obrázekVietnamský letecký dopravce Vietjet podepsal dne 23.5.2016 smlouvu s americkou firmou Boeing o nákupu 100 kusů letadel Boeing 737 200 MAX v hodnotě 11,3 mld. USD. Jedná se o největší dohodu, podepsanou v historii obchodních vztahů mezi Vietnamem a USA.

Předsedkyně a CEO Vietjet paní Nguyen Thi Phuong Thao a Prezident a CEO Boeing Commercial Airplanes Ray Conner dohodu podepsali za přítomnosti vietnamského prezidenta Tran Quang Daie, prezidenta USA Baracka Obamy a dalších představitelů z obou zemí.

"Boeing je hrdý na to, že opět hraje zásadní roli v rozvoji leteckého průmyslu ve Vietnamu" řekl Ray Conner. "Uplatnění nejnovějších konstrukčních prvků a technologií v letounu 737 MAX 200 zajistí efektivní růst síťě společnosti Vietjet, upevní její vedoucí postavení na trhu a přinese nevšední zážitky pro cestující, čímž významně přispěje k jejímu budoucímu úspěchu."

Paní Thao řekla, že Vietjet nyní efektivně provozuje flotilu letounu s úzkými trupy a stroje B737 MAX 200 budou součástí dlouhodobé strategie společnosti, zaměřené na rozvoj mezinárodních letů.

Nová americká letadla mají být vietnamskému partnerovi dodána mezi lety 2019 až 2023.

Zdroj: Vietnam Economic Times
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade ve Vietnamu.

Tisknout Vaše hodnocení: