Biodynamický cement, revoluční materiál vyvinutý v Itálii

10. 4. 2014

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 09.04.2014
  • Zdroj: Il Quotidiano Immobiliare

Italský pavilon, symbol Světové výstavy Expo 2015, bude postaven ze zcela nového materiálu. Jedná se o BIODYNAMICKÝ CEMENT vyvinutý společností ITALCEMENTI, která představila svůj plán při slavnostní prezentaci na Milánské státní univerzitě.

Italský pavilon bude, jak Italové informují, srdcem celé výstavy. Architektonický projekt studia Nemesis a Partners zahrnuje komplexní strukturu stavby, která představuje formu rozvětveného lesa. ilustrační obrázek

Celý vnější povrch stavby a část interiéru bude postaven z panelů z biodynamického cementu, realizovaných technologií Styl-Comp. Bio složka je dána fotokatalytickými vlastnostmi materiálu: v kontaktu se slunečním světlem materiál zachycuje některé důležité znečisťující látky z ovzduší a proměňuje jej v inertní sůl. Dynamická složka je dána fluiditou materiálu, jenž umožňuje vytvářet složité tvary.

V minulých týdnech byla vyhlášena veřejná zakázka na vybudování italského pavilonu, který by měl být hotov, dle vypracovaného harmonogramu, na konci března 2015. Celkový rozpočet na tuto velkolepou stavbu je 62,9 milionů euro, ale samotná struktura by měla přijít "jen" na 29 milionů euro.

Italská společnost Italcementi uvedla na trh při této speciální příležitosti zcela inovativní stavební materiál, tak jak tomu bylo při Světové výstavě Expo v Šanghaji, kde byl pavilon Itálie postaven z průhledného cementu.

Zpracovala Ivana Třosková, zahraniční zastoupení MPO v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: