Bitva o pivo: Ab InBev nabízí 92,4 miliard firmě SABMiller

9. 10. 2015

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 08.10.2015

Ilustrační obrázekObrovský výrobce piva, který má mezi svou širokou škálou značek mimo jiné i Beck’s, poskytl oficiální nabídku na 42,15 liber za akcii, oproti požadovaným 45 librám od manažerů a akcionářů jejich soků - firmy SABMiller. Tato dohoda již vypadá slibně.

MILÁN – Ab InBev, pivovarnický gigant, který má mezi svými značkami i Budwaiser, Coronu či Beck’s, vyzývá svého konkurenta SABMiller. Po zamítnutí předchozích dvou nabídek, poslední na 40 liber za akcii, publikoval třetí nabídku na 42,15 liber za akcii, odpovídající hodnotě 68,2 miliard liber, tedy zhruba 92,4 miliard euro (2,5 bilionů korun).

V tomto případě je možné, že se „miliardový sňatek“ mezi těmito pivovarnickými giganty uskuteční. SABMiller by však chtěl cenu ještě navýšit na 98,6 miliard euro, oproti 87,7 miliardám, které jim byly nabízeny prvně. Jak uvedl předseda SABMiller Jan du Plessis: „Nabídka na 92,4 miliard euro stále není dostatečná.“ I přesto si však uvědomuje, že nyní je na stole nejspíš už návrh definitivní.

Firma Ab InBev byla poněkud zklamaná poté, co SABMiller odmítl první dvě nabídky bez jakéhokoli většího zájmu. „Doufáme, že spojením těchto dvou gigantů, by vznikla první pivní skupina, která by byla opravdu globální,“ okomentoval Carlos Brito, CEO firmy Ab InBev. Ab InBev a SABMiller by společně vytvořily obří skupinu se ziskem 64 miliard dolarů a EBITDA ve výši 24 miliard dolarů.

Zdroj: Repubblica.it
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Milánu.

Tisknout Vaše hodnocení: