BMW, Intel a Mobileye společně vyvíjejí samořiditelný automobil

12. 7. 2016

  • Země: Izrael
  • Datum zveřejnění: 11.07.2016

ilustrační obrázekSpolečnost Mobileye, původně izraelský start-up, je členem mezinárodního konsorcia, které chce do roku 2021 zahájit sériovou výrobu samořiditelných (self-driving) automobilů.

Na tiskové konferenci zástupci těchto společností prezentovali koncept iNEXT, který podle jejich názoru přispěje k vyššímu pohodlí a bezpečnosti cestování a současně nabídne i automatický systém sdílení jízdy. Vše samozřejmě nepůjde okamžitě a projekt má několik fází. Již nyní mají některé modely aut integrovaný systém „hands off“, v další fázi půjde o „eyes off“ a poté i o „mind off“. Vrcholným stupněm bude „driver off“ – tzn. plně automatizované vozidlo schopné jezdit v běžném provozu bez řidiče. To by znamenalo skutečnou revoluci v automobilové dopravě.

Nyní se to zdá být jako science fiction, ale spojení tří leaderů z oborů automobilové technologie, IT a asistenčních systémů je zárukou, že to tyto společnosti skutečně myslí vážně. Sériová výroba prvních automobilů BMW iNEXT by měla být zahájena v roce 2021.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Tel Avivu.

Tisknout Vaše hodnocení: