Bogota se brzy dostane mezi TOP letecká velkoměsta světa

3. 8. 2017

  • Země: CO - Kolumbie
  • Datum zveřejnění: 03.08.2017

124713472-web.jpgBogota by se mohla v následujících pár letech zařadit na pomyslný seznam TOP metropolí z celého světa, které odbaví minimálně 50.000 pasažérů za den.

V této kategorii se k dnešnímu dni nachází pouze dvě jihoamerická velkoměsta. Prvním je Buenos Aires a druhým brazilské Sao Paulo. Hlavní město Kolumbie si klade za velký cíl stát se třetím městem Latinské Ameriky, které toho dosáhne. Dle odhadů společnosti Airbus by tomu tak mohlo být ve velice krátké době.

“Do roku 2035 bude mít Latinská Amerika devět takových velkoměst a není pochyb že Bogota bude z hlediska přepravy pasažérů na samém vrcholu tohoto žebříčku. To by pro zemi znamenalo velké možnosti v růstu komerční letecké přepravy”, uvedl mluvčí Airbusu.

Zpráva také uvádí, že v roce 2015 kolumbijský občan průměrně absolvoval 0,55 letu letadlem za rok,  přičemž v následujících 20 letech by to mělo být okolo 1,3 letu. Tento trend odpovídá současnému vývoji v Číně. Zatímco v Evropě je průměr 2,2 v USA je to 2,4 letu na občana za rok.

Rychlý růst střední třídy je jeden z hlavních důvodů, díky kterému se v budoucnu počítá s více cestujícími a tím i růstem leteckého průmyslu v rozvíjejících se ekonomikách, do kterých patří i Kolumbie.

Analýza společnosti Airbus počítá s tím, že v příštích dvou desetiltích se objem lokální letecké přepravy kolumbijských pasažérů zvýší o 5%. Podobný nárůst se očekává i v rámci celé Latinské Ameriky. Mezikontinentální přeprava by měla vzrůst přibližně o 4,5%. Podle mluvčího společnosti Airbus se zvýší zájem o leteckou zaoceánksou leteckou přepravu, protože aerolinky budou nabízet stále více nových destinací, kam občané Kolumbie budou mít možnost cestovat. Airbus také odhaduje, že tento nárůst bude vyžadovat okolo 2.570 nových letadel, 44.500 pilotů a podobný počet leteckých techniků. I kolumbijská letecká společnost Avianca si uvědomuje postupný nárůst zájmu o tento typ přepravy a plánuje rozšířit svou flotilu o 100 nových letadel v následujících 5 letech.

Dle vyjádření Norberta Díaz-Granados šéfa flotily Avianca, v příštích 12 měsících společnost obdrží 9 nových letadel, ze kterých 4 Airbus dodá ještě před koncem roku 2017.

Ve výrobních halách v Hamburgu se už dokončují poslední nátěry nového A321 Neo, který by Avianca měla převzít v několika příštích týnech. Jedná se o letadla nové generace, která umožní úsporu pohonných hmot ve výši 15 procent a budou vybavena nejmodernějšími technologiemi jak v businnes tak i v ekonomické třídě. Cestující se můžou těšit například na 11,6 palcové obrazovky, nový typ polohovatelných sedadel, lepší LED osvětlení a podobně, uvedl Diaz-Granados. Jedná se první takové letalo ve flotile firmy Avianca.

Zdroj: www.portafolio.co

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bogotě.

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: