Bosch investuje v Mexiku

1. 6. 2015

  • Země: Mexiko
  • Datum zveřejnění: 29.05.2015

Německý gigant Robert Bosch investuje v letošním roce v Mexiku 142 mil. dolarů. Investice bude především do rozšíření současných výrobních závodů.

Bosch již investoval do nedávno otevřeného podniku ve městě Hermosillo ve státě Sonora, ve kterém se vyrábí bezpečnostní zařízení (kamery, audiovizuální zařízení, letecké vybavení atd.). Prezident společnosti Robert Bosch México René Schlegel oznámil, že se také postaví nová továrna ve městě Tepotzotlán. V této fabrice se budou vyrábět ohřívače vody, které se doposud dovážely z Číny. Celková produkce by měla přesáhnout 600 tis. výrobků za rok, z nichž většina bude určena pro domácí trh, zbytek bude exportován do zemí Latinské Ameriky.

Rozšíření výroby také čeká závod v Ciudad de Juaréz, ve státě Chihuahua, kde se vyrábí elektronické součástky pro automobilový průmysl a dále pak výrobny v San Luis Potosí, Aguascalientes a v Toluce.

Ilustrační obrázekV roce 2014 Robert Bosch zaznamenal rekordní tržby v hodnotě 998 mil. dolarů, což je oproti roku 2013 nárůst o 6 %. Pro tento rok se očekává zvýšení prodejů o 10 %, především díky zvýšené poptávce po všech typech nabízených produktů.

Zdroj: El Universal.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mexico City.

Tisknout Vaše hodnocení: