Botswanská vláda bude podporovat efektivní technologie v zemědělství a vodním hospodářství

9. 12. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Botswanská vláda bude podporovat efektivní technologie v zemědělství a vodním hospodářství V rámci své zprávy o stavu země, přednesené v parlamentu 5. prosince 2016, prezident Botswany Seretse Khama Ian Khama uvedl, že zemědělská výroba v zemi je negativně ovlivňována silnými horky a nízkou úrovní srážek. Sklizeno bylo pouze 54,4 tis. tun obilovin, což je pouhých 18,1 % potřeb země. Na měnící se klimatické podmínky bude vláda podle něj reagovat podporou nových technologií v zemědělství a vodním hospodářství.

Prezident uvedl, že vláda zvýší své úsilí ve využívání odpadní vody pro zavlažování. Jako příklad zmínil projekt čistírny odpadních vod v Serowe, který bude dokončen v tomto roce. Dále zdůraznil význam rozvoje infrastruktury a potravinářského a zpracovatelského průmyslu pro posilování potravinové bezpečnosti země.

V rámci implementace strategie rozvoje mlékárenství se v loňském roce zvýšila výroba mléka na 4,9 milionu litrů, což však pokrývá roční spotřebu země ve výši 60 milionů litrů pouze z 8,1 %. Dle prezidentových slov bude vláda dále podporovat zemědělský sektor a posilování potravinové bezpečnosti země. Opatření budou uplatňována v rámci 11. Národního rozvojového plánu (NDP11), jehož implementace bude zahájena v dubnu 2017.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Pretorii (Jihoafrická republika). Autor: Luboš Veselý.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek