Braniborský Sommerfest a braniborsko-český energetický dialog na českém velvyslanectví v Berlíně

12. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Velvyslanectví ČR v Berlíně ve spolupráci Pro Brandenburg e. V. a za podpory spolkové země Braniborsko uspořádal dne 8. září 2016 slavnostní recepci. Zhruba 350 hostů přivítal mimo jiné i bývalý ministerský předseda Braniborska Dr. Manfred Stolpe a nynější státní tajemník spolkové země Braniborsko Thomas Kralinski.

Ve svých projevech oba zmínili důležitost investice holdingu EPH v hnědouhelném revíru v Lužici (hnědouhelná divize spol. Vattenfall; transakce by měla být uzavřena do konce r. 2016). Velvyslanec Tomáš Jan Podivínský zdůraznil zkušenosti, vysokou odbornou úroveň a spolehlivost EPH a také připomněl sedmisté výročí narození Karla IV. a mnoho kulturních akcí, které se k tomuto výročí váží. Muzeum Haus der preußischen- brandenburgischen Geschichte zapůjčilo na recepci repliku Karlovy císařské koruny.

Na recepci se za podpory agentury CzechTourism prezentoval i Karlovarský kraj a likér Becherovka, dále česká firma Aries nabízející kompresní punčochové zboží a firma ČEZ a.s.

Velvyslanectví ČR v Berlíně ve spolupráci s Pro Brandenburg e. V. připravil na okraji Sommerfestu energetický dialog ČR – Braniborsko, v rámci kterého se představil Energetický průmyslový holding, a. s. Akce se zúčastnilo zhruba 80 osob, z toho řada poslanců zemského sněmu Braniborska a poslanců Bundestagu, dále zástupci hospodářských svazů, podniků, médií aj. Na úvod akce vystoupil titulář, který zdůraznil mimořádné zkušenosti EPH a braniborský ministr hospodářství a energetiky A. Gerber, který uvedl, že Braniborsko vítá českého investora a EPH považuje za spolehlivého a zkušeného partnera.

Sommerfest BB 2

Sommerfest BB 2

Sommerfest BB 1

Sommerfest BB 1

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo): Autoři: Tomáš Ehler, obchodní rada; Tereza Petráňová, obchodně-ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek