Brazílie – česká firma Altech instalovala plošiny v Rio de Janeiru

8. 8. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

Dalším úspěchem českých firem v Brazílii je sedm plošin, které instalovala firma ALTECH v olympijském městě Rio de Janeiro. ALTECH je výrobcem schodišťových plošin a dalších výrobků pro řešení bezbariérového přístupu budov. V roce 2015 tvořil její export 85 % produkce. Celkový objem první zakázky pro Brazílii činil 50 000 EUR.

V loňském roce společnost navázala kontakt s dopravním podnikem Metro Rio, které hledalo řešení bezbariérového přístupu do metra pro nadcházející Letní olympijské a paralympijské hry. Následovaly dvě návštěvy brazilských partnerů v závodě v Uherském Hradišti, kde si nejprve prohlédli výrobu a provoz, při druhé cestě již dokumentovali výrobky určené pro Rio a rovněž i způsob balení. Po dvouměsíční cestě do Latinské Ameriky plošiny dorazily v květnu 2016  do místa svého určení.

Podle Antonína  Machaly, ředitele a jednatele firmy, „je zvláštní a příjemný pocit vědět, že na rušných stanicích metra v Rio de Janeiru (např. Pavuna), kterými jsem sám při pobytu v Riu často projížděl, nyní jsou naše plošiny“. Jak pan Machala dodává, „nyní se budeme tak trochu chlubit našim úspěchem v Českém domě v Riu při tomto velkém sportovním svátku. Chystáme se, že na základě reference z Ria také oslovíme další metra – v Sao Paulu, Belo Horizonte, Porto Alegre atd. Zvažujeme nabídku Svazu zástupců brazilského metra a železnic v Salvadoru, Bahia k účasti na jejich výroční konferenci, abychom tam ALTECH a naše plošiny z Ria prezentovali.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo. Autorka: Pavla Havrlíková, na základě rozhovoru Petra Polakoviče s Antonínem Machalou.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek