Brazílie – česká firma ELLA-CS se představila na kongresu CICE v São Paulo

27. 4. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

Český výrobce stenů pro gastrointestinální trakt ELLA-CS se představil ve dnech od 13. do 16. dubna 2016 na mezinárodním kongresu endovaskulární chirurgie CICE v São Paulo.

Kongres CICE je prestižní událostí, na které se setkávají uznávaní odborníci v oblasti endovaskulární chirurgie z celého světa, stejně jako výrobci působící v oboru. Jeho součástí jsou tradičně přednášky, diskuse či přenos operací „na živo“. Kromě toho se v jeho rámci koná veletrh výrobců zdravotních pomůcek, letos zastoupený i Českou republikou prostřednictvím firmy ELLA-CS.

V současné době se ELLA-CS specializuje především na vývoj a výrobu stentů pro gastrointestinální trakt, je výrobcem několika celosvětově unikátních zdravotnických prostředků. Mezi ně patří například DANIS STENT – jedinečný zdravotnický prostředek určený k zástavě akutního krvácení jícnových varixů. Tento převratný způsob ošetření lze uplatnit v terénních podmínkách akutní medicíny.

„DANIS STENT je jedinečný mimo jiné tím, že jej lze implantovat i v ambulantní péči a ošetřující lékař nemusí být nutně gastrolog. Věříme, že náš výrobek najde uplatnění zejména ve státních nemocnicích, které v největší míře přijímají pacienty s akutním krvácením jícnu,“ představila perspektivy společnosti Iva Tobiášková, produktový specialista pro Latinskou Ameriku.

Firma ELLA-CS,s.r.o. je ryze českou společností, která je dnes zastoupena ve více jak 70 zemích světa, včetně Latinské Ameriky a Brazílie. Společnost neustále pracuje na vývoji originálních zdravotních prostředků, které pomáhají rozšířit terapeutické možnosti lékařů. V Brazílii působí prostřednictvím spolupracujících distribučních firem, z nich nejvýznamnější  je Angiolux z Porto Alegre.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie)

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek