Brazílie investuje 291 milionů BRL do výzkumu v leteckém průmyslu v rámci program Inova Aerodefesa

2. 9. 2014

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 01.09.2014
  • Zdroj: Grupo CIMM, Agência Gestão CT&I

Společnosti v sektoru letectví a obrany dostanou v letošním roce finanční prostředky ve výši 291 mil. BRL na investování do výzkumu, technologií a palubních systémů. Cílem plánu Inova Aerodefesa je zvýšit produktivitu a konkurenceschopnost tohoto odvětví.

Ilustrační obrázekVětšinu investic, konkrétně ve výši 191 mil. BRL., poskytne vládní agentura Financiadora de Estudos e Projetos (FINEP), formou grantů na spolupráci mezi vědeckými a technologickými institucemi a společnostmi. Zbývající 100 mil. BRL půjde z Technologického fondu (Fundo Tecnológico, Funtec) od Národní banky pro hospodářský a sociální rozvoj (Banco Nacional de Desenvolvimento Econômico e Social, BNDES).

Společnosti čekají na schválení od financujících agentur, aby měli přístup ke zdrojům a mohly začít pracovat na projektech, které prospějí také ozbrojeným silám. Tato iniciativa je součástí širšího federálního programu s názvem Inova Empresa, který stanoví, jakým orgánům se poskytne finanční podpora (mezi nimi i Ministerstvu obrany).

Kromě částky 291 mil. BRL, které jsou nevratné, bude do projektu vloženo dalších 8,4 mil. BRL, a to formou úvěru. Úvěr bude poskytnut 64 vybraným společnostem, odpovědných za 315 projektů. Přípravy ohledně zahájení projektu se blíží ke konci a očekává se brzké podepsání smluv. 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: