Brazílie – LINET oficiálně otevřel v Sao Paulo svoji dceřinou společnost

15. 4. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

Dne 6. dubna 2016 byla v prostorách Asociace soukromých nemocnic v Sao Paulo oficiálně otevřena dceřiná společnost největšího evropského výrobce nemocničních lůžek, LINET do Brasil. Brazilská firma je stoprocentně vlastněna svojí českou mateřskou společností.

Akci zahájil ředitel pro globální prodeje české firmy Rolf Pekař. Ten vyzdvihl, že překonání ekonomická krize v Brazílii je otázkou času a jakmile se situace zlepší, firma bude již mít připravenu pozici a nalezena řešení pro trh. Firma sází na nové technologie, bezpečnost pacienta a jeho mobilitu, ergonomii a prevenci nemocí.

CEO Linet do Brasil, Martin Lošták zmínil některá exkluzivní řešení – automatické dvojnapěťové napájení, nový elektrostatický nátěr, který lépe odolává korozi. Podle ředitele Lošťáka, je v Brazílii výhodou českého výrobce oproti zahraniční konkurenci  především velmi přísná kontrola kvality a lepší poměr náklady/benefity.

„Linet je pro nás příkladem úspěšné firmy, která za pouhých 25 let své existence prakticky z nuly vybudovala prosperující podnik expandující do zahraničí,“ řekla během inagurace generální konzulka České republiky v Sao Paulo Pavla Havrlíková.

Doktor Gonzalo Vecina, který byl CEO prestižní syrsko-libanonské nemocnice (Hospital Sírio-Libanes) v roce 2013, kdy LINET vyhrál konkurz na dodávky lůžek právě do této nemocnice, zakončil přednáškou k tématu bezpečnosti ve zdravotnictví.

Slavnostní zahájení oficiálního provozu Linet do Brasil proběhlo v sídle asociace soukromých nemocnic ANAHP, účastnilo se ho kolem 80 zástupců nemocnic a nemocničních zařízení.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Sao Paulo (Brazílie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek