Brazílie podpoří startupové projekty v oblasti softwaru a hardweru 40 milióny BRL

20. 4. 2016

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 20.04.2016

Projekt Start-Up Brasil 2.0 spuštěný tento měsíc brazilským ministerstvem pro vědu, technologie a inovaci (Ministério da Ciência, Tecnologia e Inovação, MCTI) je pokračováním původního programu stejného jména. V další etapě se vynaloží 20 miliónů BRL na podporu stovky nových společností a po 10 miliónech na vývoj hardwaru a podporu inovací.

Přihlásit se mohou společnosti ne starší čtyř let. Pokud budou vybrány, je dalším krokem společnosti výběr jednoho z 12 akcelerátoru, vybraných v minulém kole, v jehož rámci chce fungovat. Program bude trvat 12 měsíců pro společnosti vyvíjející software a 18 měsíců u společností vyvíjející hardware.

V minulých letech projekt získal 27 miliónů BRL z veřejných rozpočtů a 89,7 miliónů BRL v privátních investicích. Na každý reál vynaložený z veřejných zdrojů soukromí investoři vložili 3,3 BRL.

Implementací projektu je pověřena brazilská asociace pro podporu dokonalého softwaru (Associação para Promoção da Excelência do Software Brasileiro, Softex). Výzvy pro podání národních a mezinárodní projektů budou zveřejňovány prostřednictvím Národní rady pro rozvoj výzkumu a vědy (Conselho Nacional de Desenvolvimento Científico e Tecnológico CNPq) a prostřednictvím Brazilské agentury na podporu vývozu a investic (Agência Brasileira de Promoção de Exportações e Investimentos, Apex-Brasil). Od roku 2012 program podpořil 183 společností ze 17 federálních států a 13 zemí.

Zdroj: Ministério da Ciência, Tecnologia e Inovação
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulo.

Tisknout Vaše hodnocení: