Brazílie připojí Amazonii k internetu pomocí 7800 km optických kabelů vedených říčními koryty

31. 7. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 30.07.2015

V rámci projektu Připojená Amazonie bude říčními koryty přiveden internet 7800 metry optických kabelů do míst, kde doposud bylo možné navázat datové spojení pouze přes satelit.

Původní rozpočet počítal s 1 miliardou BRL, nyní je to 500 miliónů BRL. Brazilská armáda, která koordinuje projekt, se totiž rozhodla poptávat dodavatele mimo Brazílii, přímo prostřednictvím své vojenské mise ve Washingtonu. Ta právě ukončuje přijímání nabídek na první 220 km úsek na řece Solimões mezi Coari a Tefé. Tato etapa za zhruba 15 miliónů BRL by měla být hotova do konce roku 2015. Tímto způsobem bylo uspořeno více než 60 %.

Dle plánu se jedná o pět velkých úseků. První od Coari, kam dovedl kabely Petrobras spolu s plynovodem, řekou Solimões až po Tefé. Tento již zmiňovaný 220 km úsek by v budoucnu měl vést až do Tabatinga, na hranici s Kolumbií.

Další úsek povede řekou Negro, od Manausu až po Bercelos a dále až k São Gabriel da Cachoeira. Třetí úsek povede řekou Madeira, přes města Autazes a Borba až po Humaitá. Čtvrtý a pátý povedou přítoky řeky Solimões v řece Juruá a Purus: až k městům Guajará respektive Boca do Acre. Celkem přes 52 okresů zahrnujících 4 miliony obyvatel.

Zdroj: Convergencia Digital
Zpracoval kolektiv pracocovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: