Brazílie se připojí k mezinárodnímu projektu regulace nanomateriálů NANoREG

4. 9. 2014

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 03.09.2014
  • Zdroj: Agência Gestão CT&I, Associação Brasileira das Instituições de Pesquisa Tecnológica e Inovação (ABIPTI), http://nano.mct.gov.br,http://www.nanoreg.eu/

Ilustrační obrázekBrazílie se stane součástí původně evropského projektu NANoREG, který si klade za cíl usnadnit využití nanomateriálů (Manufactured Nano Materials, MNMs) pomocí mezinárodní standardizace jejich regulace, respektive posouzení jejich dopadů na bezpečnost, zdraví a životní prostředí (EHS, Environmental Health and Safety). Tato iniciativa zahrnuje 64 institucí z 16 evropských zemí, Austrálie, Kanady, Jižní Koreje, Spojených států a Japonska. Projekt NANoREG je podporován Organizací pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), Mezinárodní organizací pro normalizaci (ISO) a Evropskou agenturou pro chemické látky (ECHA).

Dodržování standardů projektu NANoREG bylo schváleno 26. srpna 2014 na zasedání Mezirezortní komise pro nanotechnologie (Comitê Interministerial de Nanotecnologia - CIN). Závazek dodržovat standardy NanoReg je prvním krokem směrem k regulaci tohoto odvětví v Brazílii. Odpovědnost za projekt v Brazílii ponese CIN, která je koordinována Ministerstvem pro vědu, technologie a inovace (MCTI). Vědecko-technické zastoupení bude mít Národní institut metrologie, kvality a technologie (INMETRO).

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Czechtrade v Sao Paulu.

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: