Brazílii patří 10. příčka ve světovém žebříčku maloobchodních e-commerce trhů

16. 1. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 16.01.2015
  • Zdroj: eMarketer

Brazílie je jedinou zemí v Latinské Americe, která se dostala mezi 10 největších maloobchodních trhů e-commerce na celém světě, a to podle nejnovějšího odhadu maloobchodních tržeb serveru eMarketer, on-line a off-line, na celém světě. Prognóza předpokládá, že Brazílie bude mít dvouciferný růst v elektronickém obchodě až do roku 2018 a na 10. místě zůstane, hned za Ruskem.

            

Během této doby překonají celkové maloobchodní tržby v Brazílii půl bilionu dolarů ročně a internetový obchod z nich bude představovat necelých 5 %. Tyto odhady maloobchodního prodeje a e-commerce serveru eMarketer nezahrnují nákupy produktů a služeb souvisejících s cestováním.

Dvouciferný růst maloobchodních tržeb elektronického obchodu bude pokračovat v Brazílii ještě několik let, ale bude se jednat o výrazné zpomalení ve srovnání s růstem 28 % v roce 2013 a 22 % v roce 2014.

Internetoví zákazníci v Brazílii se zaměřují především na oblečení. Podle serveru e-bit, móda a doplňky tvořily 18 % z maloobchodních transakcí elektronického obchodu v 1. pololetí 2014. Druhý největší podíl byly zdravotní a kosmetické produkty (16 %), dále domácí spotřebiče (11 %), knihy a časopisy (8 %), telefony a mobilní telefony (7 %), počítače (7 %), domácí dekorace (6 %), spotřební elektronika (6 %), sport a volný čas (5 %) a poslední byly hračky a hry (2 %).

V červenci roku 2014, kdy se A.T. Kearney dotazoval uživatelů internetu v Brazílii, kteří dělali nákup během předchozích tří měsíců a zjistil, že 86 % z nich během tohoto období nakoupilo elektroniku. Druhou nejoblíbenější kategorií byly móda, blečení a knihy (75 %), následovaly domácí spotřebiče (70 %), služby (70 %), vstupenky (65 %), hudba a hry (62 %), kosmetické výrobky (59 %), sportovní a outdoorové produkty (49 %) a bytové zařízení (48 %).

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře Czechtrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: