Brazilská vláda připravuje program pobídek pro obnovu strojového parku podniků

2. 9. 2014

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 29.08.2014
  • Zdroj: Investe São Paulo

Brazilská vláda má v úmyslu přijmout program pro modernizaci brazilského průmyslového parku. Program Modermac by nabízel zvýhodněné úvěry a daňové úlevy pro podniky, které nakoupí nové stroje. Po setkání vlády se zástupci strojírenských podniků toto prohlásil prezident Brazilské asociace průmyslových strojů a zařízení, Associação Brasileira da Indústria de Máquinas e Equipamentos – Abimaq, pan Valor Carlos Pastoriza.

Ilustrační obrázekProram Modermac by měl poskytnout úvěry s nižšími úrokovými sazbami pro firmy, které nakupují nové stroje. Návrh zahrnuje také slevu na dani ve výši 10 % z hodnoty nových zařízení pro společnost, která vymění své stávající stroje. Společnost si následně bude moci tuto částku odečíst ze svých federálních daní. Prezidentka Dilmah Rousseff, ministři a další vládní představitelé měli prohlásit na svém zasedání, že tento program je „nejvyšší prioritou“.

Dnes je průměrné stáří strojů v Brazílii 17 let. To je vysoko nad průměrem v Německu (4 roky) a ve Spojených státech (7 let). Pastoriza předpokládá likvidaci starých zařízení ve šrotu, aby bylo zaručeno, že nebudou znovu použity. Dle jeho názoru může projekt Modermac pomoci rozhýbat miliardy BRL v brazilském průmyslu. Asociace Abimaq odhaduje, že celková hodnota strojů a výrobního zařízení v Brazílii je 1,6 bilionu BRL. Mezi nimi je asi 30 % strojů starších než 20 let.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: