Brazilské soukromé bezpečnostní služby zaměstnávají více Brazilců než policejní složky a jsou tak 4. největším zaměstnavatelem v zemi

21. 1. 2016

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 20.01.2016

Ilustrační obrázekBrazilský trh s bezpečnostními službami a technikou patří mezi perspektivní sektory brazilské ekonomiky. Brazilské soukromé bezpečnostní služby zaměstnávají více Brazilců než policejní složky a jsou tak 4. největším zaměstnavatelem v zemi. V roce 2002 soukromé bezpečnostní agentury vyfakturovaly 7 miliard BRL, v roce 2013 to bylo již 43,5 miliardy BRL a 46 miliard BRL v roce 2014. V roce 2015 měla tato částka dosáhnout 50 miliard BRL a počet vyškolených zaměstnanců zhruba 2 miliony.

V současnosti existuje v Brazílii více než dva tisíce soukromých bezpečnostních agentur. Růst trhu není pouze důsledkem příprav na blížící se olympijské hry v Rio de Janeiro. S ohledem na omezené kapacity veřejných služeb řeší Brazilci svou bezpečnost najímáním soukromých agentur, které poskytují služby pro jednotlivé osoby, domy, společenství vlastníků v budovách, ulicích nebo čtvrtích.

Na trhu se předpokládá zefektivnění poskytovaných služeb, trendem jsou čím dál tím více technologicky pokročilejší metody zabezpečení, které vyžadují méně zaměstnanců, což potenciálně poskytuje konkurenční výhodu českým firmám. Cena zboží bude klíčovým faktorem v důsledku zvyšující se konkurence a současné ekonomické situaci.

Elektronické zabezpečovací zařízení 

Brazilský trh elektronických zabezpečovacích zařízení představoval dle některých odhadů 1,7 mld USD v roce 2014 a má stoupající tendenci. Zahraniční výrobky představují přibližně 50 % z celkového podílu na trhu elektronického zabezpečení.

Největším klientem na tomto trhu je stát a dále finanční a obchodní instituce. Federální vláda vytvořila zvláštní agenturu pod ministerstvem spravedlnosti, Zvláštní sekretariát pro bezpečnost významných událostí (Secretaria Extraordinária de Segurança para Grandes Eventos SESGE), který spravuje celkové plánování a koordinaci zabezpečení pro olympijské hry a další významné budoucí události.

Rozdělení trhu elektronických zabezpečovacích zařízení 

Podle zprávy Asociace bezpečnostního průmyslu (Security Industry Association) z roku 2012, Brazil Security Market Report, je brazilský trh elektronických zabezpečovacích zařízení  rozdělen zhruba následovně:

  • video sledování 39,6 %,
  • kontrola vstupu 20.8 %,
  • alarmy 19,2 %,
  • detekce a hašení požáru 10,4 %,
  • elektronické sledování 10 %.

Residenční projekty před 4 lety představovaly pouze 9,1 % trhu.

Geograficky je trh soustředěn v jižní a jihovýchodní oblasti Brazílie, kde se nachází 63,4 % bezpečnostních společností a 65,5 % pracovníků. Mimo tyto regióny si zaslouží pozornost státy Bahia, Ceará, Pernambuco, Goiás a hlavní město Brasília, kde se rozhoduje o vládních nákupech. 

Veletrhy:

Mezinárodní veletrh bezpečnosti Exposec bude v roce 2016 již ve svém 19. ročníku. Zahraniční kancelář CzechTrade Sao Paulo připravuje prezentaci českých firem. Více informací na: http://www.czechtrade.cz/kalendar-akci/akce-exposec-2016/

XVIII EXPOSEC Feira Internacional de Segurança
10/5 a 12/5  de 2016
ID.Cidade: SAO PAULO / SP
São Paulo Expo Exhibiton & Convention Center

INTERNATIONAL FAIR OF SAFETY AND PROTECTION
5/10 a 7/10  de 2016
ID.Cidade: SAO PAULO / SP
São Paulo Expo Exhibiton & Convention Center

LAAD Security - Public and Corporate Security International Exhibition
12/4 a 14/4  de 2016
ID.Cidade: RIO DE JANEIRO / RJ
Riocentro

INTERSEG
17/8 a 19/8  de 2016
ID.Cidade: SAO PAULO / SP
São Paulo Expo Exhibiton & Convention Center

it-sa Brasil the IT Security Conference and Corporate Networking
/9 a /9  de 2016
ID.Cidade: SAO PAULO / SP
Clube Transatlântico

International Security Conference and Exposition
15/3 a 17/3  de 2016
ID.Cidade: SAO PAULO / SP
Expo Center Norte - Pavilhão Branco

Zdroj: Fenavist, ABESE, ABSEG, ASIS International
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

 

 

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: