Brazilský velkovýrobce cementu investuje v Turecku do Sivasu

12. 6. 2015

  • Země: Turecko
  • Datum zveřejnění: 08.06.2015

Votorantim Cimentos, divize brazilského průmyslového velikána Votorantim Group, představila své investiční plány ve výši 140 milionů EUR, plánuje totiž rozšíření svých aktivit v Turecku. Dle managementu tak může až ztrojnásobit své výrobní kapacity ve východoturecké provincii Sivas 8. největší dodavatel cementu na světě, získáním stávajících cementáren a založením nových, a Ilustrační obrázekvyužít tak potenciálu rostoucího tureckého stavebního sektoru.

"Investice v našem závodě Sivas navýší výrobní kapacitu cementu na 1.800.000 tun za rok, a to až ze současných 0,6 milionů tun. Sivas tak bude pokrývat až 42 procent celkové kapacity Votorantim výroby cementu v Turecku, "řekl SefikTuzun, generální ředitel Votorantim Turecka, co se investičních plánů týče. "Votorantim vidí velký potenciál v tureckém stavebním sektoru a tato investice dokazuje náš velký závazek pro posílení naší působnosti v Turecku.

“Rozšíření cementáren v provincii Sivas zdynamizuje a zvýší konkurenceschopnost společnosti na tureckém trhu s cementem”, dodal Scheduled na začátku června. Výrobní kapacita by měla být navýšena v dubnu 2017 a její výstavba by měla přinést 700 pracovních míst. 

 Zdroj: http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/05/29/sambacilar-sivasi-bolge-ussu-yapacak

V Turecku existuje okolo 90 cementáren převážně vlastněných tureckými společnostmi. Počet cementáren je přímo úměrný stavebnímu průmyslu, který v Turecku zažívá již několik let nebývalý rozvoj.

Zdroj: http://www.sabah.com.tr/ekonomi/2015/05/29/sambacilar-sivasi-bolge-ussu-yapacak
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: