Brexit nemá zatím dopad na rozvíjejíci se trhy v Asii

1. 7. 2016

  • Země: Indie
  • Datum zveřejnění: 30.06.2016
  • Zdroj: Reuters India

První signály říkají, že odchod Velké Británie z Evropské Unie nebude mít žádný dopad na takzvané rozvíjející se trhy, dle prohlášení Institutu Mezinárodních Financí ze čtvrtka 30. 6. 2016.

IIF uvedl, že denní portfolio obchodů s rozvíjejícím se zeměmi bylo něco pod 210 milionů USD na „brexit pátek“ a od té doby spíše vzrůstá.

Další data za celý červen ukazují, že zahraniční investoři napumpovali čistých 16.7 miliard USD do rozvíjejících se trhů během jednoho měsíce, což je veliký skok oproti květnu, kdy byly obchody téměř na nule. Nakupování bylo soustředěno do počátku měsíce až do 23. června, kdy Británie zvolila odchod z EU, a bylo víceméně rovnoměrně rozloženo mezi investice do kapitálu a do dluhopisů.

Regionálně, do Asie bylo investováno celkem 13.7 miliard USD, zatímco do Afriky a Středního východu 3.6 miliard USD, kde kapitálové investice v Jižní Africe dosáhly rekordu v nákupech zahraničních investorů.

Podle IIF první ukazatele potvrzují, že volby Brexitu má jen malý okamžitý dopad na portfolio investic do rozvíjejících se trhů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mumbaí.

Tisknout Vaše hodnocení: