Bridgestone zavře italskou továrnu na výrobu pneumatik

12. 3. 2013

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 10.03.2013
  • Zdroj: Corriere

ilustrační obrázekV první polovině příštího roku bude uzavřena továrna společnosti Bridgestone ve městě Modugno, v provincii Bari, která dává práci 950 dělníkům.

Oznámení přichází od japonského vlastníka, který se k radikálnímu kroku rozhodl na základě vážné krize na evropském trhu. Aktivní zůstanou v Itálii pouze technické centrum Bridgestone v Aprilii (provincie Řím) a prodejna v Agrate Brianza na severu země. Pro Bridgestone, která má v Evropě 7 výrobních závodů a patří mezi největší výrobní společnosti pneumatik na světě, bylo rozhodnutí o uzavření italské výroby nevyhnutelné a následovalo po důkladné analýze změn na globálním trhu pneumatik.

Prodej, dle informací společnosti, klesl o 13 % oproti předchozím rokům a trh nevykazuje žádné náznaky oživení. Společnost dále uvádí, že co se týče Evropy, na návrat výsledků před krizí je třeba vyčkat do roku 2020. Nadnárodní společnost ale nečeká, až se evropský trh vzpamatuje a investuje mimo starý kontinent. Před měsícem byla slavnostně otevřená nová výrobní hala v Indii a je ohlášeno otevření také nové fabriky v Číně.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraničního zastoupení MPO v Miláně. 

Tisknout Vaše hodnocení: