British Petroleum se zajímá o výrobu ruského zkapalněného plynu

15. 7. 2017

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 13.07.2017

133957103-web.jpgKoncern British Petroleum se zajímá o projekt výroby zkapalněného plynu v Rusku. Generální ředitel BP Robert Dadly oznámil na Světovém kongresu v Istambulu, že společnost analyzuje možnost účasti v projektu „Pečora ZZP“. Zdrojovou základnu projektu tvoří Kumžinské a Korovinské naleziště zemního plynu v republice Komi. Jejich sumární zásoby představují téměř 166 mld. m3 zemního plynu. Investice do výstavby závodu na výrobu zkapalněného zemního plynu zatím nejsou známy. Předběžné odhady hovoří o 5,5 až 12,5 mld. USD v závislosti na kapacitě závodu (4 – 8 mil. t zkapalněného plynu).

Společnost BP projevovala zájem o výrobu zkapalněného zemního plynu v Rusku již dříve. Nyní, kdy americké sankce mohou být s velkou pravděpodobností zesíleny, všechny společné projekty s ruskými společnostmi se automaticky ocitají v zóně zvýšeného rizika. Svým prohlášením může BP sledovat dva cíle: podpořit partnerské vztahy s ruskou společností „Rosněft“ a zajistit si na dlouhou perspektivu účast v nadějném projektu.

Na druhé straně takové prohlášení k ničemu nezavazuje. Investiční atraktivitu přidává projektu geografická poloha. Geoklimatické podmínky jsou nejméně složité ve srovnání se všemi ostatními ruskými projekty v této oblasti. 

Zdroj: Deník Vedomosti ze dne 13. 7. 2017

https://www.vedomosti.ru/business/articles/2017/07/13/722238-bp-rossiiskim-spg

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Petrohradu.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: