Britský obchodní rejstřík bude požadovat více údajů

26. 2. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

S novým finančním rokem vstoupí dne 6. dubna 2016 ve Spojeném království v platnost i nová legislativa, kterou s cílem dosáhnout vyšší úrovně firemní transparentnosti předložilo Ministerstvo obchodu (dále BIS).

Nově zakládané společnosti i společnosti, které již existují, budou muset informovat do 30. června Obchodní rejstřík (Companies House) o podílnících, kteří mají na chod daného podniku významný vliv. Více informací je uvedeno na webových stránkách GOV.UK, na stejné webové stránce budou později zveřejněny i podrobné prováděcí předpisy, které v současnosti britské úřady připravují).

Někteří čeští exportéři v uplynulých letech založili ve Velké Británii samostatné firmy nebo pobočky, a to i v případě, kdy tyto subjekty neměly žádné zaměstnance. Hlavním důvodem těchto kroků obvykle bylo, že takto firmy mohly o něco jednodušeji pracovat s britským trhem. Zda tyto podniky budou muset v důsledku nových pravidel podnikat nějaké administrativní kroky, ukáží až detailnější předpisy. Zatím se zdá, že ty společnosti, které zvolily velmi průhlednou a jednoduchou majetkovou strukturu, budou z pohledu dodatečné byrokracie zatíženy minimálně.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Londýně (Velká Británie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek