Britský Vodafone se na indickém trhu spojil s mítním operátorem

13. 4. 2017

  • Země: IN - Indie
  • Datum zveřejnění: 12.04.2017

337445651-web.jpgIndický Vodafone se spojí s konkurencí. Nová jednička trhu vzniká kvůli cenové válce

Britský operátor Vodafone a indická firma Idea Cellular se dohodly na spojení aktivit. Spojením firem vznikne největší telekomunikační operátor v Indii. Sloučením firmy reagují na cenovou válku, kterou rozpoutal konkurenční Reliance.

Britská společnost Vodafone Group se dohodla na spojení svých indických aktivit s tamní firmou Idea Cellular. Vznikne tak největší telekomunikační operátor v Indii. Informuje o tom agentura Reuters. Sloučená skupina bude mít téměř 400 milionů zákazníků a více než třetinový podíl na trhu.

Firmy spojením aktivit reagují na ostrou cenovou válku, kterou rozpoutal nový konkurent Reliance. Ten svou nabídkou neomezeného volání a levných datových služeb přinutil ostatní hráče na trhu snížit ceny a smířit se s menšími zisky.

"Slučování aktivit v telekomunikačním sektoru je očekávaný a velice vítaný vývoj," uvedla jedna z analytiček poradenské společnosti PwC India. "Pomůže to zajistit provozní efektivitu a zlepšenou kvalitu služeb pro zákazníky," dodala.

Vodafone je druhým největším mobilním operátorem na světě. Společnost působí rovněž v České republice, kde poskytuje služby zhruba 3,5 milionu zákazníků.

Zdroj: Hospodářské noviny

Zpracoval: kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Mumbaí

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: