Brněnský software se díky spolupráci s Autodeskem dostane k tisícům inženýrů po celém světě

26. 7. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - Brněnský software se díky spolupráci s Autodeskem dostane k tisícům inženýrů po celém světě Brněnská firma IDEA RS navázala prestižní technologické partnerství se společností Autodesk. Stala se tak první firmou v regionu CEE, která s tímto předním hráčem na poli softwaru pro 3D grafiku a stavebnictví spolupráci uzavřela. Brněnské IT firmě to pomůže dostat se k zákazníkům po celém světě.

Čerstvě posvěcená spolupráce s nadnárodní společností je pro brněnskou firmu důležitým milníkem v budování prodejní sítě. „Napojili jsme náš software IDEA StatiCa na hlavní programy Autodesku. Otevřela se nám tak cesta k  tisícům potenciálních zákazníků z řad stavebních inženýrů, projektantů a výrobců konstrukcí,“ plánuje obchodní a finanční ředitel IDEA RS Juraj Šabatka.

Tým IDEA StatiCa  vyvíjí, testuje a aplikuje nové metody analýzy složitých stavebních konstrukcí. Ty umožňují inženýrům pracovat přesněji a rychleji, stavebním firmám používat optimální množství materiálu a zodpovědným statikům rychle a důkladně prověřit požadavky stavebních norem. Počítačová analýza a návrh staveb je doménou šestice globálních firem, mezi které je pro malou firmu téměř nemožné proniknout. Proto se odborníci v IDEA RS rozhodli jít cestou aplikací, které se nezaměřují na celé stavby, ale na komplikované, především ocelové, betonové  a přepjaté konstruční detaily a prvky. IDEA StatiCa programy velkých hráčů doplňuje, inženýrům šetří čas a peníze.

Uzavření partnerství předcházela mnoholetá práce plná vyjednávání i pilování napojení programu IDEA StatiCa na  produkty Autodesku. „Spojení s nejvýraznějším světovým hráčem na poli CAE/CAD systémů znamená potvrzení kvality, kterou IDEA RS nabízí, i zvýšení důvěryhodnosti v očích dalších potenciálních zákazníků,“ uvádí ředitel JIC Jiří Hudeček. Právě v prostorách Jihomoravského inovačního centra IDEA RS  sídlí a v současnosti pracuje na další strategii mezinárodního obchodu v rámci koučinkového programu pro zavedené společnosti JIC PLATINN.

Firmu IDEA RS zložili v roce 2009 zkušení manažeři a stavební inženýři Lubomír Šabatka a Jaroslav Navrátil. Dvě třetiny konstrukcí v České Republice, Slovensku a Beneluxu, které byly postaveny během posledních dvou desetiletí, spočítal software, který vytvořili ve své předchozí firmě nebo jako ředitelé vývoje v jiných firmách. Dnes už pod hlavičkou IDEA StatiCa své produkty prodávají do 30 zemí světa s obratem přes 30 milionů korun ročně. Jejich tým tvoří sedmadvacet lidí a další pozice hledají.

Redakčně upravená tisková zpráva JIC Brno

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek