Business fórum EU–Afrika: zahájení registrace zájemců o účast

25. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Business fórum EU–Afrika: zahájení registrace zájemců o účast V rámci Summitu EU–Africká unie, který se koná ve dnech 29.–30. listopadu 2017 v Abidjanu v Pobřeží slonoviny, se v tomtéž městě dne 27. listopadu 2017 uskuteční v pořadí již šesté Business fórum EU–Afrika.

Akce je otevřená soukromým firmám, včetně malých a středních podniků, start-upů, podnikatelským svazům, finančním institucím aj. z Evropy a Afriky a bude výjimečnou příležitostí pro interakci s významnými podnikatelskými subjekty i politickými představiteli.

Business fórum v Abidjanu bude vyvrcholením série akcí pro soukromý sektor, organizovaných v průběhu letošního roku v Evropě a Africe a zaměřených na investice, tvorbu pracovních míst a dialog veřejného a soukromého sektoru s cílem dosažení udržitelného a inkluzivního růstu v Africe. V souladu se zaměřením celého Summitu EU–Africká unie na perspektivy pro mladou generaci jsou tématem šestého Business fóra EU–Afrika „Investice do vytváření pracovních míst pro mladé“. Akce bude zaměřena zejména na příležitosti pro investice v Africe ve strategických oblastech, jako jsou obnovitelné zdroje energie, zemědělství nebo digitalizace, s důrazem na zapojení mládeže a žen do podnikatelské činnosti.

Jedním z konkrétních témat bude nový finanční nástroj EU – Evropský vnější investiční plán, který má být spuštěn v nejbližší době a prostřednictvím záruk a dalších instrumentů usnadňovat investice evropských podniků v Africe.

V případě zájmu o účast na business fóru je možné se do 20. října 2017 zaregistrovat na oficiální webové stránce.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek